Tosa má krátkou srst, která nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Srst stačí pravidelně jednou týdně vykartáčovat, na jaře a na podzim během línání je rozumné psa kartáčovat častěji. Tosy si cení pozornosti majitele a kartáčování považují za příjemnou záležitost. Samozřejmostí musí být také péče o uši, protože překlopené ucho má větší tendenci se zanášet, pravidelně zkontrolujeme také oči, a pohybuje-li se pes především po měkkém podkladu, může být třeba občas přistřihnout drápy.

pece-o-tosa-inu

Tosa je velký pes, a proto ji musíme od útlého věku přivykat tomu, že se s ní manipuluje. Za trpělivost i u nepříjemných úkonů jí důkladně pochválíme a odměníme a pak nebudeme mít problémy ani při návštěvě zvěrolékaře. Psy je třeba pravidelně očkovat – v souladu se zákonem proti vzteklině, většinou také proti psince, parvoviróze, hepatitidě a dalším nemocem. S očkováním nejlépeporadí místní zvěrolékař, který zná místní nákazovou situaci. Samozřejmé musí být také pravidelné odčervování.

Tosa inu potřebuje přiměřený pohyb. Volný pohyb jí nemůže nikdy nahradit ani sebevětší zahrada, protože zahradu pes prozkoumá během několika dní a pak už mu žádné nové podněty nepřináší. Proto tose poskytneme několik kratších a alespoň jednu vydatnější procházku denně, kterou směřujeme na různá místa. Nevyhýbáme se kontaktům s lidmi ani s jinými psy, ale samozřejmě netrpíme žádné snahy dominovat ostatním psům a vždy vyžadujeme přiměřenou spolehlivou poslušnost a podřízenost. Pohybuje-li se náš pes v přírodě a setkává-li se s jinými psy, nezapomeneme ani na ochranu před klíšťaty a blechami.